Главная страница - Тренерская академия - Модельні побудови тренувального процесу в спортивних іграх
Модельні побудови тренувального процесу в спортивних іграх |
17.10.2010 21:33
|
Сучасний етап спорту вищих досягнень характеризується інтенсифікацією учбово-тренувального процесу, напруженістю і збільшенням об'єму змагальної діяльності. У міру вдосконалення системи спортивного тренування одним з актуальних питань сучасного спорту є реалізація загальнотеоретичних положень і принципів системного підходу безпосередньо в управлінні тренувальним процесом. Ефективність застосування системного підходу вимагає створення концепції багаторічного тренувального процесу і поєтапної деталізації всіх видів діяльності і підготовки команд з спортивних ігор.
Моделювання в спортивних іграх слід розглядати як найважливіший компонент ефективного управління в діяльності команд спорту вищих досягнень. У системі підготовки команд по спортивним іграм основне місце займає взаємозв'язок процесів тренування, змагань і відновлення. Допоміжними або обслуговуючими підсистемами є матеріально-технічне, науково-методичне забезпечення підготовки, тренерські кадри і інші. Блок-схма комплексної діяльності команди з ігрових видів спорту високої кваліфікації приведена на рисунку 1.
Аналіз Чемпіонатів Європи, Світу і Ліги Чемпіонів дозволив розробити модель змагальної діяльності команди в гандболі. Модель змагальної діяльності , основний, задаючий чинник створення багаторівневої комплексної моделі команди. Базою для успішної змагальної діяльності є технико- тактичний арсенал гравців їх фізична, функціональна і психологічна підготовленість.
Змагальна практика збірної команди України в ігровій моделі була розроблена за показниками першої трійки команд Чемпіонату Європи. Впродовж ряду спортивних сезонів ми апробували на практиці можливість підготовки національної збірної команди України по розроблених нами технологіях. Високий рівень світових результатів який демонструвала команди України, дозволяє використовувати технології модельних розробок для споживання в командах з спортивних ігор.

Рис. 1 Блок-схема комплексної діяльності команди
Таким чином, багаторівнева модель команди з спортивних ігор представляє єдину цілісну систему в якій підсистеми функціональної, фізичної, технічної, тактичної, психологічної, інтегральної підготовки і ігрової практики, матеріально-технічного оснащення, фармакологічного та медико, - біологічного супроводу взаємозв'язані і взаємообумовлені. Кожна з підсистем має в своєму розпорядженні модельні параметри та керуючі впливи тобто є моделлю нижчого рівня.
Заслужений тренер України, доцент ЗНТУ Владислав Циганок
тэги: ТРЕНЕРСКАЯ АКАДЕМИЯ
|